Про АЕКПДАА

Більше 120 років осередком аграрної освіти на Полтавщині є Аграрно-економічний коледж Полтавської державної аграрної академії.

Наш навчальний заклад пишається своєю багатолітньою історію, сформованими часом традиціями. У коледжі в усі часи працювали й працюють люди, які люблять свою справу і частинку серця віддають студентам.

Гордість і краса коледжу – його випускники, а це більше 17 тисяч висококваліфікованих спеціалістів-аграріїв, які гідно презентують навчальний заклад на різних державних рівнях, займаються науковими дослідженнями, працюють керівниками і спеціалістами аграрного та землевпорядного виробництва у підприємствах різних форм власності.

Сьогодні Аграрно-економічний коледж ПДАА – це провідний, якісно новий, вищий навчальний заклад I рівня акредитації, із збереженими традиціями і передовим досвідом, який має високий рейтинг у системі аграрної освіти України, де на денному та заочному відділеннях здобувають освіту за 6 спеціальностями майже 700 майбутніх фахівців аграрного сектору економіки України.

Запорукою успіху нашої діяльності є висококваліфікований педагогічний колектив, широке використання новітніх інформаційних технологій у навчальному процесі.

Серед 52 педагогічних працівників:

 • доктор сільськогосподарських наук, професор – Шевніков М.Я.;
 • кандидат історичних наук – Бороденко О.А.;
 • кандидат архітектури – Бєлявська О.Ю.;
 • відмінник освіти України – Шевченко З.І.:
 • відмінник аграрної освіти II ступеня – Шевніков М.Я.;
 • відмінники аграрної освіти III ступеня: Гладка Л.О., Климко П.П., Цебро А.В.; Шевченко З.І.
 • нагороджені нагрудним знаком ”Знак Пошани”: Матвієнко О.В., Климко П.П., Одарюк Т.С., Томечек В.І., Шевніков М.Я.
 • нагороджений нагрудним знаком “Петро Могила” – Кононенко І.В.
 • викладачі-методисти: Бороденко О.А., Гладка Л.О., Губарь Н.Л., Климко П.П., Кононенко І.В., Купченко С.М., Матвієнко О.В., Одарюк Т.С., Цебро А.В., Шевніков М.Я., Шевченко З.І., Шевченко Т.О.
 • старші викладачі: Єльченко Ю.М., Кононенко Н.О.

Ефективність навчально-виховного процесу у коледжі забезпечується через використання потужної матеріально-технічної бази. Це – 2 навчальні корпуси, гуртожиток, їдальня, спортивна та актова зали. Відповідно до сучасних вимог обладнано 18 навчальних кабінетів, 16 лабораторій, працюють три мультимедійних та чотири комп’ютерних кабінети. Всі комп’ютери об’єднані у локальну мережу та підключені до мережі Інтернет. Спортивна зала разом із спортивними площадками забезпечують як проведення навчальних занять з фізичного виховання та спортивних змагань, так і роботу спортивних секцій. Навчальним, інформаційним та культурно-просвітницьким структурним підрозділом коледжу є бібліотека з читальною залою, яка постійно поповнюється новими науковими та періодичними виданнями.

У 2000 році на базі навчального закладу відкрито Регіональний навчально-практичний центр із землевпорядкування, у якому пройшли практичну підготовку майже 7 тис. студентів із 16 ВНЗ I-II р.а. України, а також перепідготовлено більше 400 викладачів землевпорядних дисциплін.

Водночас життя коледжу – це не лише якісний навчальний процес, а ще й цікаве та корисне дозвілля: науково-пошукова робота, художня самодіяльність, волонтерська діяльність, гуртки, олімпіади, спортивні секції, креативні виховні заходи, зустрічі, екскурсії, майстер-класи, змагання, конкурси – і, звичайно, перемоги. Щороку студенти  коледжу посідають призові місця у Міжнародному конкурсі з української мови імені Петра Яцика, Міжнародному мовно-літературному конкурсі імені Тараса Шевченка, Всеукраїнських олімпіадах з математики, інформатики та української мови, науково-практичних конференціях, Обласному міжвузівському мистецькому фестивалі-конкурсі «Студентська весна», спортивних змаганнях.

У навчальному закладі створено чітку систему ступеневої освіти, яка охоплює всі спеціальності. Щорічно більше 80% випускників коледжу за результатами професійної співбесіди продовжують навчання на старших курсах відповідних факультетів Полтавської державної аграрної академії, Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка (ПНТУ), Харківського національного аграрного університету ім.В.В. Докучаєва, Національного аерокосмічного університету ім. М.Є. Жуковського (ХАІ, м.Харків), Національного університету біоресурсів та природокористування (м.Київ), Сумського національного аграрного університету(м.Суми).

Аграрно-економічний коледж ПДАА дає можливість молодим людям стати мудрими й освіченими господарями рідної землі, грамотними фахівцями, справжніми професіоналами, яких чекають на сучасному ринку праці. Надвіковий шлях розвитку, досвід і натхнення багатьох поколінь викладачів, дійсно закоханих у свою справу, постійне удосконалення навчальних програм – основи нашого навчального закладу, одного з найстаріших із сільськогосподарського профілю в Україні.

Майбутнє належить молоді. Пам’ятаємо і дбаємо про це, вбачаємо великі перспективи у майбутньому наших випускників – молодих людей, які обрали для себе почесну професію аграрія.

1895
Рік заснування
Державна
Форма власності
денна, заочна
Форма навчання
I
Рівень акредитації
диплом держ. зразку
Документ про закінчення
молодший спеціаліст
Кваліфікаційні рівні

Спеціальності молодшого спеціаліста в АЕКПДАА з вартістю навчання

Коди та найменування спеціальностей згідно постанови КМУ № 266 від 29 квітня 2015 р.

Назва спеціальності Денна форма Заочна форма
071 Облік і оподаткування
Управління та адміністрування
від 9800 грн від 4900 грн
072 Фінанси, банківська справа та страхування
Управління та адміністрування
від 9800 грн
073 Менеджмент
Управління та адміністрування
від 9800 грн
193 Геодезія та землеустрій
Архітектура та будівництво
від 9800 грн від 4900 грн
201 Агрономія
Аграрні науки та продовольство
від 9800 грн
206 Садово-паркове господарство
Аграрні науки та продовольство
від 9800 грн

Ліцензовані професії

 • 4112 Оператор комп'ютерного набору
 • 4115 Секретар керівника (організації, підприємства, установи)
 • 6113 Робітник зеленого будівництва
 • 8229 Лаборант хіміко-бактеріологічного аналізу

Контакти АЕКПДАА

Адреса: Полтавська область, Полтава, вул. Сковороди, 18
Телефон: 053-260-79-93
Телефон приймальної комісії: 053-227-30-12, 053-227-37-85
Сайт:
Електронна пошта: agrokoledg@ukr.net

Як доїхати до АЕКПДАА на громадському транспорті

Ці транспортні маршрути проходять поруч з АЕКПДАА. Ви можете доїхати на автобусі або тролейбусі. У цих маршрутів є зупинки в радіусі 500 метрів.

Зупинка: вул. Сковороди
3 хв. ходьби
Маршрутка:
15
26/53
Зупинка: вул. Балакiна
4 хв. ходьби
Маршрутка:
15
26/53
Зупинка: Аграрна академія
5 хв. ходьби
Маршрутка:
15
26/53
Зупинка: пров. Шкільний
5 хв. ходьби
Маршрутка:
15
26/53
Зупинка: Лікарня
6 хв. ходьби
Маршрутка:
15

Люди, які переглядали цей заклад, також цікавляться
Умань | Державний

Напрями навчання: управління та адміністрування, інформаційні технології, електрична інженерія, аграрні науки та продовольство

Ананьїв | Державний

Напрями навчання: управління та адміністрування

Балаклія | Державний

Напрями навчання: освіта / педагогіка