Деякі погані звички можуть серйозно ускладнити кар’єрне зростання. Ніхто не ідеальний, але в багатьох випадках шкідливі звички не створюють великих проблем. Так що, якщо ви бачите власний недолік в цьому списку, не панікуйте. Подумайте, чи може це вас обмежувати та в якій мірі. Якщо відповідь ствердна, прийшов час засукати рукава і працювати над собою.

Ось 11 поганих звичок, які заважають вам досягти успіху.

1. Ви мовчазний

У компанії ви не вимовляєте ні слова, дивитесь в підлогу і мовчите. Ви віддаєте перевагу не висовуватися – це процедура, яка змушує відчувати себе в безпеці. Але така поведінка, особливо на роботі, не найкраща стратегія. Можливо, ваше оточення не сприяє спілкуванню, але якщо це не питання токсичного середовища, це одна з тих звичок, які варто змінити.

2. Постійно спізнюєтеся

Звичайно, буває, що людина не може вплинути на пробку в незвичайному місці. Але часте запізнення просто неприпустимо. Якщо не можете прийти на роботу вчасно, то видаєте себе за безвідповідальну людину, на яку не можна покластися.

3. Тримаєте образу

Це нормально, що ми не довіряємо або недолюблюємо деяких людей, які з’являються в нашому житті. Але в багатьох випадках образа – звичайна трата часу та енергії. Варто навчитися прощати.

4. Вас хвилює, що думають інші

Ця тактика може добре працювати в школі, але не в дорослому житті. Перестаньте турбуватися про думки інших і пристосовуватися до них тільки для того, щоб ладити з ким-небудь. Приймайте рішення, які хороші для вас. Якщо ви будете намагатися адаптуватися і бути схожими на інших, ви можете залишитися непоміченими.

5. Занадто багато витрачаєте

Економія – це турбота про спокійне майбутнє. Почніть з аналізу того, що мотивує вас витрачати більше грошей, ніж потрібно.

6. Відкладаєте все на потім

Відстрочені рішення можуть дорого коштувати – ви можете втратити не тільки час, але і гроші, та навіть повагу.

7. Брехати

Не варто. Легко потрапити в пастку, розповідаючи людям маленьку брехню, яка через деякий час стає все більше і більше. Звичайно, є багато історій (не тільки фільмів) про те, що горезвісні брехуни та шахраї досягли величезного успіху. Але це не означає, що ми повинні йти цим шляхом.

8. Скаржитися

Деякі відносять скарги в категорію спорт. У всіх є погані моменти та дні. Іноді корисно поділитися своїми переживаннями про те, що вам не подобається. Але не будьте людиною, яка постійно скаржиться навіть на самі незначні речі.

9. Спалюєте за собою мости

Якщо ми маємо справу з токсичною людиною, кращий вихід – відмовитися від неї та спалити цей міст. Але такі ситуації повинні бути винятком, а не правилом. Не відштовхуйте від себе людей на різних етапах життя. Це може обернутися проти вас.

10. Не дбаєте про себе

Можна досягти дійсно дивовижних професійних успіхів, але в чому сенс, якщо ви не дбаєте про своє здоров’я? Не дозволяйте стресу змушувати вас нехтувати фізичними вправами та погано харчуватися. Рано чи пізно це може серйозно вплинути на ваше здоров’я і перешкодити будь-якому успіху на роботі.

11. Ваша мова тіла – зло

Мова тіла має великий вплив на те, як нас сприймають інші. Ставлення або вираз обличчя може бути важливішим, ніж те, що ми говоримо. Варто попрацювати над мовою тіла – підтримувати зі співрозмовником візуальний контакт, не сутулитися тощо. Якщо не піклуватися про це, можна несвідомо саботувати можливості розвитку ще до того, як відкриєте рот.