Мрієте стати лікарем, але не хочете сидіти в поліклініці або працювати на швидкій? Збираєтеся стати впливовим медиком? У сучасного ринку праці вже є що вам запропонувати. «The Study» обрав п’ять фантастичних медичних професій майбутнього, які можна отримати у вишах і коледжах України.

Лікар телемедицини (мережевий лікар)

Лікар телемедицини схожий на терапевта або діагноста, тільки не з минулого, а з майбутнього. Професія підійде тим, хто хоче працювати з пацієнтами «на передовій».

Такий фахівець займається діагностикою і допомагає пацієнтам не очно, а по відеозв’язку — онлайн. У нашій країні вже є закон про телемедицину, який дав таким медикам офіційний статус. Таким країнам, як Україна, мережеві лікарі особливо потрібні, адже тут багато важкодоступних територій, де людям складно дістатися до поліклініки або до профільного спеціаліста — кардіолога, наприклад.

Мережеві лікарі можуть не тільки опитувати та оглядати пацієнтів візуально, але і використовувати особливі системи й датчики. Ці пристрої збирають інформацію про фізичний стан пацієнта, а потім відправляють її лікарю, щоб він зміг оцінити результати. Наприклад, пацієнт може самостійно провести собі кардіограму за допомогою спеціального чохла для смартфона, який відразу відправить її доктору.

Оператор медичних роботів

Тим, кому подобається не тільки медицина, але і високі технології, підійде інша професія майбутнього — оператор медичних роботів. Ці фахівці займаються програмуванням діагностичних, лікувальних і хірургічних роботизованих пристроїв.

Хірургічні роботи вже використовуються по всьому світу. Вони здатні відновити мітральний клапан в людському серці або виконати операцію на хребті. Але роль асистента таким пристроям теж під силу – наприклад, вони встановлюють фіксатори та кліпси, виконують аспірацію (очищають ділянку операції від рідини). Сьогодні в різних країнах працюють тисячі таких апаратів.

Завдяки роботам вже скоро може з’явитися і телехірургія – тобто дистанційно керовані віддалені операції.

Нейропсихолог

Якщо психологія вам ближче, ніж фізіологія, а теорія ближче, ніж практика, варто звернути увагу на професію нейропсихолога. Ці фахівці вивчають, як мозок створює і контролює психічні процеси, формує і коригує поведінку людини.

У цій професії можна бути вченим і проводити клінічні дослідження, займатися судовою експертизою або стати консультантом комерційних організацій, які використовують знання нейропсихології при розробці своїх продуктів. Також нейропсихологи працюють в діагностиці та реабілітації — з людьми, у яких виникли порушення вищих психічних функцій.

Розробник кіберпротезів та імплантів

Це, мабуть, найфантастичніша серед відібраних нами медичних професій майбутнього. Такі фахівці створюють складні пристрої, здатні замінити кінцівки, органи та тканини людини після хвороби або травми. Кіберпротези та імпланти бувають різними – від штучного ока або багатофункціональної штучної руки до електростимуляторів, які допомагають паралізованим людям.

Медичний маркетолог

Не хочеться лікувати пацієнтів, але подобається медицина? Є відмінний варіант — медичний маркетолог. Цей фахівець знає все про свій профільний ринок – ліків, медичного обладнання або послуг. Він допомагає підприємствам створювати та позиціювати продукти, знаходити для них цільову аудиторію і говорити з нею правильною мовою.