Вам незручно у великій групі? Для ефективної роботи потрібна тиша і самотність? Не любите командну діяльність? При виборі професії враховуйте свої схильності та тип особистості. Якщо ви інтроверт або одинак, можете знайти себе в професії, яка не вимагає щоденного спілкування з іншими співробітниками.

Незалежно від обраної професії, вам не уникнути контакту з людьми. В деяких місцях інтенсивність спілкування може бути зведена до мінімуму.

Дослідники / вчені

Як дослідник, ви можете проводити більшу частину часу в офісі або в лабораторії – в залежності від того, чим займаєтеся. Швидше за все, в університеті вам доведеться проводити заняття зі студентами. Однак така вимога не завжди присутня.

Перекладачі

Знання іноземних мов дозволяє працювати перекладачем. Якщо ви займаєтеся перекладами текстів, ваші контакти з клієнтами будуть зведені до мінімуму. Ви зможете спілкуватися з ними, наприклад, по телефону або електронній пошті.

Письменник

Люди, що пишуть книги, можуть розраховувати на самотність на роботі. Як письменник, ви самі вирішуєте, що, як і коли створювати. Більшу частину часу ви залишаєтеся наодинці з героями своїх романів.

Копірайтери

Копірайтери не завжди працюють одні. Особи, що працюють в рекламних агентствах, часто спілкуються не тільки з клієнтами, але і з моделями та іншими співробітниками компанії. Віддалена робота вирішує проблеми людей, які вважають за краще працювати поодинці, зосередившись тільки на текстах.

Оператори машин

Низька інтенсивність спілкування з колегами спостерігається на позиціях операторів токарних, фрезерних та інших верстатів, які з’являються, наприклад, на виробничих підприємствах.

Лісники / натуралісти

Спілкування з людьми також обмежене в таких професіях, як лісник, ботанік, захисник тварин тощо. Відмінний вибір для людей, які добре себе почувають в оточенні природи.

Співробітники клінінгових компаній

Прибирання офісних приміщень відбувається в пізні або дуже ранні години, коли співробітників немає в будівлі. Людина, що працює в клінінговій компанії, відповідає за конкретні завдання. При виконанні своїх обов’язків їй не потрібно зв’язуватися з іншими людьми.

Робота без людей підходить інтровертам, яким потрібен простір і робота відповідно до їх власного ритму. Враховуйте не тільки свої таланти, але і темперамент. Завдяки цьому ви не будете відчувати сильного дискомфорту, а професійна сфера стане для вас джерелом задоволення.