Професія Архітектор віртуальності

Архітектор віртуальності – фахівець, який проєктує рішення, що дозволяють вчитися, працювати, відпочивати у віртуальній реальності. Він розробляє софт і обладнання з урахуванням біо – і психопараметрів користувача. Завдання архітектора віртуальності – перетворити інформаційні системи з епізодичних додатків в цілі віртуальні світи.

В майбутньому віртуальне середовище для людини буде такою ж природною, як фізичний простір міст, приміщень, природи. Це може бути простір, в якому людина відпочиває, відвідує якісь пам’ятки, музеї, робоча атмосфера або середовище для розслаблення і відновлення сил, лікування. Людина зможе вибирати потрібну йому середу з колекцій, налаштовувати її під себе. Таке середовище зможе автоматично налаштовуватися під психофізіологічний стан людини або під його переваги й завдання. При цьому це зможе бути не просто образ якогось приміщення, а ціла мережа віртуальних середовищ, яка в підсумку сприймається як єдина система – віртуальний світ. Професія архітектор віртуальності знаходиться на стику різних галузей знань: дизайну та архітектури середовища, психології, нейропсихології та психофізіології, програмування і математичного моделювання, штучного інтелекту.

Такі фахівці повинні мати творче начало, розуміти, чого хоче публіка і чого їй не вистачає в реальному житті, а також відмінно розбиратися в анатомії, психології, соціології. Професія з’явиться після 2020 р.