Професія BI розробник (BI архітектор)

BI розробник – це розробник бізнес-рішень і систем бізнес-аналітики (Business Intelligence). Цей фахівець оптимізує бізнес-процеси за допомогою інформаційних технологій і розробляє інструменти для бізнес-аналізу.

Розробники BI займаються проєктуванням і впровадженням багатовимірних моделей баз даних (логічних і фізичних), вітрин даних, складів даних, перетворень даних, аналітичних систем і засобів складання звітів. Це включає програмування та налаштування серверів за допомогою MDX, Додаткові перетворення та рішення для спеціалізованих звітів.

Оскільки BI-розробник постійно працює з даними, а дані зберігаються, як правило, в реляційних базах даних, то необхідно знати мову SQL для управління даними, ознайомитися з поняттям корпоративного сховища даних, моделями даних, ETL, OLAP і багатьма іншими. З цими знаннями можна рости від – BI розробника до BI-архітектора.

Також можна розвиватися в бік предикативної аналітики (predictive analytics) або великих даних (Big Data), оскільки класичних методів вже не вистачає для прийняття правильних рішень, і тому бізнесу необхідно правильно прогнозувати свої процеси, обробляючи при цьому величезні масиви даних.

Етапи кар’єри:

  • Junior BI Developer
  • BI Developer
  • Senior BI developer
  • BI Architect