Професія Гейм-дизайнер

Гейм-дизайнер (game designer, геймдиз) — це творець ігор в широкому сенсі цього слова. Його можна назвати продюсером ігор, відповідальним за ігровий дизайн проєкту. Професія гейм-дизайнера знаходиться на стику творчих ідей і технічного документування. Це людина, яка відповідає за розробку дизайну комп’ютерної гри, а також правила, зміст, ігровий процес, цілісне бачення гри.

Гейм-дизайнер — ключовий фахівець у створенні будь-якої гри. Він придумує і концептуально розвиває зміст, логіку і механіку гри, стає сполучною ланкою між розробниками, гравцями, продюсерами та інвесторами. Гейм-дизайн знаходиться на стику мистецтва і програмування і, судячи з постійно розвивається гейм-індустрії та загальної гейміфікації, буде залишатися актуальною і потрібною професією у майбутньому.

Гейм-дизайнер – це людина-чарівник, яка складає картинки, мозаїки гри у своїй голові в єдине ціле. Це єдине ціле потрібно описати так, щоб було зрозуміло всім іншим людям, які працюють над проєктом гри. Ідеї треба перетворити в технічні завдання, розподілити їх за фахівцями. Гейм-дизайнер створює світ, в який будуть грати мільйони. Він повинен на 100% знати, яким повинен вийти фінальний проєкт, при написанні ТЗ врахувати найдрібніші подробиці майбутньої гри та донести це до команди розробників. У цій професії потрібен і талант, і натхнення, і величезна кількість знань практично у всіх областях.