Професія Web-дизайнер

Веб-дизайнери проєктують логічну структуру веб-сторінок, продумують найбільш зручні рішення подачі інформації та займаються художнім оформленням веб-проекту. В результаті того, що веб-дизайнер працює на стику двох галузей людської діяльності, він повинен бути знайомий з останніми веб-технологіями та володіти відповідними художніми якостями.

Робота web-дизайнера полягає в створенні сайтів, починаючи від розробки концепції та закінчуючи опрацюванням зовнішнього вигляду й зарисовкою графічних елементів, включаючи іконки, кнопки, банери, інфографіку і т.д. При цьому сайт повинен однаково добре працювати на різних платформах (Windows, Android і iOS). Нерідко замовники виходять з того, що краще доручити всю роботу одній людині, тоді web-дизайнеру доводиться також взяти на себе верстку.

Ось чому web-дизайнеру, крім художнього смаку, потрібно знання пакету графічних редакторів (Photoshop, Illustrator) і програм, призначених для верстки. Необхідно також хоча б на початковому рівні знати мови розмітки HTML і CSS. І, зрозуміло, вміти знаходити спільну мову з замовниками.

Спеціальність дозволяє працювати віддалено, і цим користується все більше професіоналів, які їдуть в екзотичні країни. Втім, і на батьківщині цифровий ринок постійно створює нові робочі місця в дизайн-студіях і креативних агентствах. Періодичне оновлення дизайну сайту і створення банерів також потрібно і компаніям, не пов’язаним з дизайном.